No image

Ako hodnotíš svoju premiérovú sezónu v drese CAPITOL?

Uplynulú sezónu hodnotím pozitívne. Spoločne sa nám podarilo splniť vopred stanovený cieľ (postup) a vyskladať mužstvo so solídnym potenciálom do ďalšieho pôsobenia. Rád by som vyzdvihol partiu a vždy dobre naladeného tímového ducha, ktorý bol určite jedným zo základných kameňov pre dosiahnutý úspech.

Naplnil klub tvoje očakávania po tvojom angažovaní?

Myslím, že podmienky v uplynulej sezóne v Capitole boli na slovenské pomery nadštandardné. Klub zabezpečil v podstate všetko potrebné a my hráči sme sa tak mohli plne koncentrovať iba na hernú stránku. Týmto by som sa chcel poďakovať najmä p. Szabovi, ktorý spoločne s Romanom Cibíkom spravili všetko pre náš komfort, práve oni sa pripísali značnou mierou na našom triumfe.

Aké sú tvoje očakávania od ďalšej sezóny v 1. lige?

Prvá liga bude o niečo náročnejšia súťaž, aj keď musím dať kredit bratislavskej M2-ke, ktorá ma svojou úrovňou v play off milo prekvapila. Myslím, že Capitol bude mať v nasledujúcom ročníku ambíciu prebojovať sa do play off a zabojovať o postup do MEX-ky.

V play off ma veľmi milo prekvapila úroveň bratislaveskej M2 ligy.

Ako tráviš čas po sezóne? Oddychuješ, alebo sa pripravuješ individuálne kým sa nezačnú spoločné tréningy?

V súčasných podmienkach sa snažím doma pravidelne cvičiť a začal som už aj s behaním, avšak prípravou na sezónu by som to nenazval. Rád sa udržujem v kondícii a sedavé zamestnanie podmieňuje pohyb, ktorý je pre mňa nevyhnutnou súčasťou, aby som sa dobre cítil po fyzickej, či psychickej stránke. Na novú sezónu zatiaľ nemyslím, keďže som stále hráčom Nižnej, uvidíme, čo prinesú nasledujúce týždne. Zvažoval som tiež, či vôbec budem hrávať, všetko je otvorené. Každopádne aj keby som ďalšiu sezónu nebol súčasťou Capitolu, chalanom budem držať palce a rád ich prídem vo svojom voľnom čase podporiť.

Je niečo čo by sa malo v klube zmeniť, prípadne upraviť, aby bol tím konkurencie schopný v 1. lige?

Zápasy v nadstavbovej časti uplynulej sezóny nastavili zrkadlo ako to bude v prvej lige pravdepodobne vyzerať. Preto si myslím, že bude dôležité mať dostatočne široký káder (minimálne tri stabilné formácie), trénera a viac spoločných tréningov.

Podobné články

Leave us a reply