No image

Ako hodnotíš svoju premiérovú sezónu v drese CAPITOL?

Moju premiérovú sezónu hodnotím veľmi pozitívne a s veľkým nadšením. Dovolím si povedať, že sezóna dopadla veľmi dobre a to nie len po hernej stránke. Stretla sa skupina ľudí s podobnými záujmami a spoločným cieľom hrať dobrý florbal a to sa ukázalo aj na ihrisku. Aj napriek občasným malým nezdarom sme sa vždy vedeli zmobilizovať, navzájom sa podporiť a zlepšovať sa zo zápasu na zápas. Postupne pribúdali noví hráči, ktorí vždy pridávali na kvalite tímu, o ktorej svedči aj naša úctyhodná bilancia osemnástich vyhratých zápasov z dvadsiatich po základnej časti. Všetko toto dopomohlo prvej sezóne aby bola taká úspešná a som rád, že som bol pri jej zrode tak ako aj pri zrode tímu.

Naplnil klub tvoje očakávania po tvojom angažovaní?

Klub moje očakávania nie len naplnil, ale vo všetkých smeroch ich aj prevýšil. Pociťoval som profesionálny prístup počas celej sezóny a pociťujem ho aj teraz. Robil všetko pre to aby mali hráči vytvorené optimálne podmienky, mohli sa sústrediť na zápas a nemusieť sa o nič iné starať. Toto potvrdzuje aj prvé miesto v regionálnej druhej lige mužov a teda aj náš postup do celoslovenskej prvej ligy. Nie je žiadnym tajomstvom, že sme od klubu dostali hneď vo svojej prvej sezóne aj materiálnu podporu. Či už vo forme halovej obuvi, bezplatného členského poplatku alebo v inej podobe. Klub chce v tomto nadštandardnom prístupe pokračovať aj naďalej a môžem len povedať, že sa mu to darí.

Aké sú tvoje očakávania od ďalšej sezóny v 1. lige?

Aby som pravdu povedal tak nemám presne do detailu vytýčené očakávania alebo ciele, či už pre seba alebo pre celý tím. Ja osobne s prvou ligou nemám žiadnu hlbšiu skúsenosť a tým pádom neviem čo od nej očakávať. Tímy po hernej stránke skoro vôbec nepoznám a preto si len ťažko viem predstaviť čo od súperov čakať. Toto samozrejme platí obojstranne takže okrem iného to beriem aj ako takú malú výhodu. S istotou ale viem povedať, že určite budeme chcieť predvádzať kvalitný florbal aj v celoštátnej súťaži. Do každého zápasu ísť s plným nasadením a cieľom vyhrať, chcieť potrápiť našich súperov a v neposlednej rade zabojovať o účasť v play-off v ktorom budeme chcieť obsadiť popredné priečky.

Stretla sa skupina ľudí s podobnými záujmami a spoločným cieľom hrať dobrý florbal.

Ako tráviš čas po sezóne? Oddychuješ, alebo sa pripravuješ individuálne kým sa nezačnú spoločné tréningy?

Po sezóne som si samozrejme doprial oddych, ktorý som si aj patrične užil. Bolo príjemné mať zas pre zmenu voľný víkend. Nie dlho po skončení sezóny bola nariadená karanténa, takže som mal oddychu viac než dosť. Nakoľko som nikdy nebol typ človeka, ktorý by dlho posedel na jednom mieste, to ničnerobenie mi už pomaly prekážalo a tak som si musel nájsť niečo na rozptýlenie. Povedal som si, že spojím príjemné s užitočným a tak som zasa začal behávať. Mimo to si zájdem aj na bicykel, na túru s kamarátmi alebo pomáham prácami okolo domu. Samozrejme sa snažím chodiť aj na brigády a vo veľmi výnimočných prípadoch si doma aj zacvičím.

Je niečo čo by sa malo v klube zmeniť, prípadne upraviť, aby bol tím konkurencie schopný v 1. lige?

Ako som už spomínal, tak o hernej náročnosti prvej ligy toho moc neviem, no myslím si, že náš tím už teraz konkurencieschopný bude. Čo sa chodu klubu týka tak ide príkladom, takže v tomto smere by som osobne nič nemenil. Jedna vec, ktorá by ale potrebovala určite poupraviť je náš spoločný tréning. Či už aktuálne prebiehajúca letná príprava alebo naše tréningy počas sezóny. Predsa len veľa z nás nebýva práve blízko a to situáciu trošku komplikuje. Ani ja sám nie som priamo z Bratislavy a na tréningy dochádzam. Mimo tréningov by určite neuškodilo, keby sa káder rozšíril o ďalších členov, no tým určite nechcem povedať, že aktuálna zostava na to nemá. Práve naopak. To čo sa za uplynulú sezónu vytvorilo je niečo famózne a čím dlhšie to vydrží, tým lepšie.

Related Post

Leave us a reply