No image

Ako hodnotíš svoju premiérovú sezónu v drese CAPITOL?

Premiérovú sezónu v drese Capitol-u nemožno hodnotiť inak, iba ako úspešnú. Bilancia 22 víťazstiev z celkového počtu 25 zápasov hovorí sama za seba. Aj napriek tomu, že sme prvé zápasy absolvovali v oklieštenej zostave, dokázali sme našich súperov poraziť a ihneď sme sa usadili na čele tabuľky. Postupne sa k tímu pripojili viacerí skúsení hráči a vytvoril sa vynikajúci kolektív, ktorý bol základom celkového úspechu – 1. miesto po základnej časti a celkové víťazstvo aj po play-off.

Naplnil klub tvoje očakávania po tvojom angažovaní?

Očakávania od sezóny boli veľmi veľké, nakoľko si klubový manažment ešte pred sezónou stanovil jasný cieľ – víťazstvo a postup do 1. ligy.  Ako som už spomínal v predchádzajúcej otázke, tento cieľ sa nám podarilo dosiahnuť a to aj napriek tomu, že sme boli nováčikom súťaže. Ako hráč som bol veľmi milo prekvapený prístupom vedenia klubu, ktorí nám hráčom zabezpečil všetky potrebné veci bezplatne – dresy, tréningy, organizácia zápasov a pod.

Aké sú tvoje očakávania od ďalšej sezóny v 1. lige?

Ďalšia sezóna bude určite náročnejšia. Čakajú nás súperi z celého Slovenska, ktorí budú rovnako ako my motivovaní postúpiť do najvyššej slovenskej ligy. Preto očakávam vyrovnané zápasy a náročnú sezónu. Cieľ je ale jasne daný – postup do extraligy, a preto budeme musieť bojovať od začiatku až do konca.

Cieľ je jasne daný – postup do extraligy, a preto budeme musieť bojovať od začiatku až do konca.

Ako tráviš čas po sezóne? Oddychuješ, alebo sa pripravuješ individuálne kým sa nezačnú spoločné tréningy?

Keďže v aktuálnej situácii nie je možné trénovať spoločne v hale, nahradil som to pohybom na čerstvom vzduchu v prírode formou turistiky a bicyklovania.

Je niečo čo by sa malo v klube zmeniť, prípadne upraviť, aby bol tím konkurencie schopný v 1. lige?

1. liga bude určite náročnejšia z viacerých dôvodov. Budeme musieť cestovať po celom Slovensku, kde nás čakajú nároční súperi, ktorí sa na nás určite dobre pripravia. Preto bude potrebné doplniť káder o ďalších kvalitných hráčov, ktorí dokážu pozdvihnúť našu hru na ešte vyššiu úroveň, aby sme dokázali byť konkurencieschopným tímom aj v 1. lige. Bude tiež potrebné zvýšiť počet a kvalitu tréningov, aby bol tím pripravený dobre po fyzickej a taktickej stránke.

Podobné články

Leave us a reply