No image

Ako hodnotíš svoju premiérovú sezónu v drese CAPITOL?

Z pohľadu klubu to bola určite dobrá sezóna, naplnili sme cieľ, ktorým bolo celkové víťazstvo a následný postup do 1. ligy, čiže určite vládne spokojnosť, aj keď nie v každom zápase sme predviedli to, čo sme chceli. Z pohľadu osobného, resp. môjho prínosu je to ťažšie hodnotenie, hneď na začiatku sezóny som si privodil zranenie a musel som podstúpiť operáciu kolena, čo ma vyradilo na polku základnej časti a po následnom „uzdravení“ to už nebolo z mojej strany to, čo som od seba očakával, načo sa ale samozrejme nechcem vyhovárať. Každopádne verím, že v novej sezóne v 1. lige to už bude o inom a tak a tím a aj ja budeme 100% schopní naplniť naše ciele výkonmi, ako sa patrí.

Michal ŠpeťkoNaplnil klub tvoje očakávania po tvojom angažovaní?

Moje očakávania boli v podstate 2, jedno z nich bolo samozrejme to najvyššie a to bol celkový triumf, druhé, rovnako dôležité a možno aj viac bola partia, o tom to hlavne je, a tieto očakávania boli naplnené. Niektorých chalanov ako Ciba, Masla, Papa či Aďa som poznal už z minulosti z rôznych turnajov, takže som vedel, že sú to super chalani, ostatných som poznal buď len z videnia, alebo vôbec, no verím, že sme si všetci sadli a vytvorili dobrú partiu.

Aké sú tvoje očakávania od ďalšej sezóny v 1. lige?

V 1. lige to už bude úplne o niečom inom, ako v 2. regionálnej, či už z pohľadu cestovania, ale hlavne kvality zvyšných tímov, ktoré sú výkonnostne vyššie, ako súperi v regióne, takže zápasy budú určite vyrovnanejšie a o to zaujímavejšie. Bolo by určite krásne, keby sa nám hneď v prvom roku podarilo dosiahnuť nejaký úspech, v ktorý verím, že sa aj podarí, no hlavným cieľom je pre mňa byť hlavne konkurencie schopný a udržať dobrú partiu nielen na palubovkách, ale aj mimo nich, o tom je pre mňa Capitol. 🙂

Udržanie dobrej partie nielen na palubovkách, ale aj mimo nich, o tom je pre mňa CAPITOL.

Ako tráviš čas po sezóne? Oddychuješ, alebo sa pripravuješ individuálne kým sa nezačnú spoločné tréningy?

Momentálne je to u mňa viac o oddychu a mimošportových povinnostiach, ktorým sa dá v tejto situácii venovať, no nevynechávam ani tréning. Aj keď je to momentálne také, aké je a haly sú zatvorené, tak vždy sa dá ísť si aspoň zabehať a venovať sa kondičnej príprave, takže je to tak z každého rožku trošku – oddych, povinnosti, jemný tréning.

Je niečo čo by sa malo v klube zmeniť, prípadne upraviť, aby bol tím konkurencie schopný v 1. lige?

Určite budeme potrebovať spolu hlavne viac trénovať a zohrávať sa, ako som vravel, 1. liga bude už obtiažnejšia a konkurencie schopnejšia, ako prvá, takže by som uvítal viac tréningov, čo verím, že aj príde. Bude to síce obtiažnejšie, keďže nie všetci chalani sme z Bratislavy, ( aj keď ja osobne sa tam plánujem sťahovať kvôli práci, ak sa podarí ), ale určite sme všetci tak zodpovedný, že keď už nebudeme môcť byť na spoločných tréningoch, tak si to vynahradíme v kluboch, ktoré pôsobia v našich mestách a pripravovať a trénovať budeme aspoň takto, aj keď to nie je úplne ideálne. Iné sa už vypichnúť nedá asi nič, klub funguje perfektne, podmienky sú na vysokej úrovni, čiže spokojnosť. 🙂

Podobné články

Leave us a reply