No image

Ako hodnotíš svoju premiérovú sezónu v drese CAPITOL?

Prvú sezónu v drese Capitolu musím hodnotiť ako úspešnú a vydarenú. Náš cieľ bol vyhrať ligu a postúpiť vyššie čo sa nám aj podarilo takže musí vládnuť spokojnosť.

Naplnil klub tvoje očakávania po tvojom angažovaní?

Do klubu som prijal ponuku hlavne kvôli ľuďom, ktorí dostali túto myšlienku a chceli naštartovať niečo nové a veľmi zaujímavé. Pre mňa je najdôležitejšie to, že sme si sadli ako výborná partia a vytvorili sme super kolektív. Práve toto nás zdobilo celú sezónu a užívali sme si to. Aj keď sme väčšinou vyhrávali zápasy v základnej časti rozdielom triedy niekedy aj viac, práve play off ukázalo našu veľkú vnútornú silu a súdržnosť v kolektíve, kedy sme sa hlavne semifinále dokázali jeden druhého potiahnuť, podporiť a nevzdali sme to a nezabalili aj po prvom prehratom zápase série a hlavne v rozhodujúcom za nepriaznivého stavu, kedy nám hrozilo vypadnutie. Radosť po víťaznom góle v predĺžení hovorila za všetko.

Aké sú tvoje očakávania od ďalšej sezóny v 1. lige?

Nová sezóna prinesie opäť nové výzvy. Ja osobne ešte neviem či budem pokračovať, všetko si nechám prejsť hlavou a rozhodnem sa pred začiatkom súťaže. Síce už asi 3 roky tvrdím vždy po sezóne že končím, uvidíme ako sa budem cítiť, predsa len už nie som najmladší (smiech). Ale každopádne sa nebojím toho, že naše mužstvo by v 1.lige malo pôsobiť niekde na spodku tabuľky. Kvalitu určite máme a až samotná súťaž ukáže, ako a kde sa budeme pohybovať v tabuľke. Ale je jasné, že 1.liga je zas o level vyššie ako liga ktorú sme úspešne dotiahli do víťazného konca.

Myslím, že máme veľmi kvalitný tím a hráčov, ktorí sa v 1. lige nestratia.

Ako tráviš čas po sezóne? Oddychuješ, alebo sa pripravuješ individuálne kým sa nezačnú spoločné tréningy?

Čas po sezóne trávim väčšinou pracovne a som rád že si od florbalu na chvíľu oddýchnem a môžem načerpať novú silu a snáď aj motiváciu. Občas si zájdem na korčule alebo si idem zabehať, snažím sa udržiavať v kondícii.

Je niečo čo by sa malo v klube zmeniť, prípadne upraviť, aby bol tím konkurencie schopný v 1. lige?

Myslím si, že máme veľmi kvalitný tím a hráčov, ktorí sa určite v 1.lige nestratia a aj tu ukážu svoju silu a kvalitu. Takže preto sa neobávam o to, že by tím nebol konkurencieschopný aj v 1. Lige. V klube všetko funguje na výbornú a musím povedať, že bolo o nás postarané nadštandardne na florbalové pomery na Slovensku a som si istý, že nejeden extraligový tím by nám mohol závidieť a chcel by fungovať na takejto úrovni ako my. Na záver sa chcem poďakovať všetkým mojím spoluhráčom, samozrejme pánovi Szabovi, Romanovi Cibikovi a aj Maťovi za túto možnosť pôsobiť s vami v jednom tíme a kolektíve.

Podobné články

Leave us a reply