No image

Ako hodnotíš svoju premiérovú sezónu v drese CAPITOL?

Sezóna bola výborná. Každý hráč ale hlavne aj organizačný tím prispel veľkou mierou skúseností a to sa odrazilo na výsledku, ktorým bola výhra základnej časti, výhra v play-off a postúpenie do 1. ligy. Aj keď sme pár krát počas sezóny zakopli, dotiahli sme to do úspešného konca.

Poskladali sme sa veľmi dobrá partia a v šatni a na ploche nechýbal humor od brankára Michala, ktorý nás vždy povzbudil, pobavil a pridal nám na chuti hrať a vyhrávať. Pre také momenty, aké boli v treťom semi-finálovom zápase proti Snipers, ma tento šport baví. Všetci naši hráči, ukázali silnú psychiku a chuť vyhrať a to odzrkadlilo na našom úspechu.

Naplnil klub tvoje očakávania po tvojom angažovaní?

Áno, naplnil, no skôr by som povedal že predčil moje očakávania. Najväčšie prekvapenie po príchode do klubu bola pre mňa organizácia. Vedenie klubu malo jasný cieľ kam a ako chce smerovať a osobne si myslím, že sa im to aj podarilo.

Keď som riešil prestup, prekvapilo ma v „Capitole“ neplatenie členského poplatku, nakoľko som bol doteraz zvyknutý na niečo iné a tiež aj vecné dary od sponzorov, čo sa v Slovenskom florbale v regionálnych súťažiach ale aj tých vyšších len tak nevidí. Klub ako nováčik v M II. nasadil latku dosť vysoko a verím že to tak bude aj pokračovať v nasledujúcich rokoch.

Aké sú tvoje očakávania od ďalšej sezóny v 1. lige?

Moje očakávania sú jasne stanovené. Verím že v 1. lige sa prebojujeme do play-off a zabojujeme o titul a o postup do extraligy. Určite to ale bude náročnejšie ako doteraz, aj keď sa úroveň Bratislavskej M II. výrazne posunula smerom nahor oproti minulým rokom.

Bude dôležité aby sme sa zodpovedne všetci pripravovali na každý jeden tréning a zápas a ukázali čo pre nás hrať v drese Capitolu znamená a kam to chceme dotiahnuť. Očakávam že sa v ďalšej sezóne ukáže naša silná psychika, chuť hrať a vyhrávať a to nám prinesie zaslúžený postup.

Nasadili sme latku v M2 dosť vysoko a verím že to tak bude aj pokračovať v nasledujúcich rokoch.

Ako tráviš čas po sezóne? Oddychuješ, alebo sa pripravuješ individuálne kým sa nezačnú spoločné tréningy?

Po skončení sezóny som si dal čas na regeneráciu a doliečenie zraneného ramena. Na to aby som nevypadol z kondície chodím behávať a cvičiť. Na florbal je bohužiaľ v tomto období menej priestoru, nakoľko máme zatvorené aj haly a nedá sa vôbec trénovať. Snažím sa ale v rámci domu trénovať techniku a zručnosť, no samozrejme to nie je také ako v hale. Popravde sa už neviem dočkať kedy začnú tréningy. Florbalu sa venujem už viac ako 13 rokov a chýba mi keď sa nedá trénovať.

Je niečo čo by sa malo v klube zmeniť, prípadne upraviť, aby bol tím konkurencie schopný v 1. lige?

Myslím si že klub ma veľmi dobre našliapnuté do budúcej sezóny. Bude ale potrebné aby sa zvýšila účasť hráčov na tréningu, aby sme sa mohli zodpovedne pripravovať na každý jeden zápas, ktorý nás v 1. lige čaká. Keď budeme tvoriť jeden celok ako doteraz, myslím si, že sa spoločne prebojujeme do MEX.

Podobné články

Leave us a reply