No image

Sezóna 2019/2020 bola predčasne ukončená z dôvodu širiaceho sa ochorenia COVID-19. Manažmentu klubu sme položili pár otázok, či už s ohliadnutím sa po historicky prvej sezóne CAPITOL-u alebo cieľoch či problémoch, ktoré klub čakajú v nadchádzajúcej sezóne.

Čo je nové v CAPITOLe?

„V súčasnosti sa toho vďaka obmedzeniam veľa nedeje. Chvíľku sme sa tešili z toho, že hneď po našom založení a prvom štarte v súťaži sme v nej obstáli a vyhrali ju. Teraz nám však nie je umožnené trénovať a tak sa každý z hráčov pripravuje individuálne. Sme s všetkými hráčmi v kontakte a tak vieme, že to s prípravou na budúcu sezónu myslia vážne. Uvidíme ako dlho bude táto situácia ešte trvať.“ zhodnotil aktuálnu situáciu generálny manažér Roman Cíbik.

Budúca sezóna?

Športový riaditeľ Adrián Szabo: „Veľmi sa na budúcu sezónu tešíme. Myslím, že sa nám podarilo vytvoriť skvelý tím a preto všetci hráči, ktorí s nami hrali v minulej sezóne dostanú možnosť pôsobiť u nás aj v sezóne budúcej. Počas minulej sezóny, každý hráč ukázal čo dokáže a kde je jeho miesto v tíme. Uvedomujem si ale, že v 1. lige je náročnosť vyššia a preto sa aj my do budúcej sezóny trošku posilníme. S niektorými hráčmi o ktorých máme záujem sme už predbežne hovorili a niektorých, ešte s ponukou pridať sa k nám oslovíme. Nevyberáme hráčov len podľa herných výsledkov, ale veľmi dôležitá je u nás chémia, ktorá musí v klube zafungovať. Takže pár prekvapení v budúcej sezóne určite pripravujeme.“

Veľmi sa tešíme na budúcu sezónu a pracujeme na tom, aby sme obstáli aj v náročnejšej 1. lige.

Budúca sezóna bude náročnejšia aj finančne?   

„Áno samozrejme. A v tomto roku to platí dvojnásobne. Ak sa aj situácia po súčasnej kríze trošku upokojí, do športu pôjde podstatne menej peňazí. Myslím že pre mnohé kluby, bude veľmi ťažké zabezpečiť si finančnú stabilitu v budúcej sezóne. U nás je situácia trošku iná. A to v tom, že zdroj našich príjmov nepochádza z žiadnych dotácií a ani z členských príspevkov členov, ktoré naši členovia neplatia. Zdrojom našich príjmov sú len financie a sponzoring od partnerov. Aj keď pôsobíme v amatérskom športe, snažíme sa naše vzťahy s partnermi nastaviť na profesionálnej úrovni. S každým z nich si vždy nastavíme stratégiu spolupráce tak, aby smerovala k obojstrannej spokojnosti. Teší nás, že všetci naši súčasní partneri nám potvrdili, že sa s nami zapoja do bojov aj v budúcej sezóne. Samozrejme v tejto dobe neoddychujeme a stále komunikujeme aj s novými partnermi, ktorí sa k nám do začiatku novej sezóny pridajú, takže môžeme potvrdiť, že CAPITOL bude v nasledujúcej sezóne vo finančnom bezpečí.“ zakončil prezident klubu Eduard Szabo.

Najdôležitejšie však teraz je to, aby sa situácia okolo problému s vírusom čo najskôr upokojila a my sme mohli začať baviť sa florbalom.   

Podobné články

Leave us a reply